Flightradar24 – Radar lotów po Polsku


Radar lotów samolotów i śledzenie lotów samolotów z pochodzi mapy źródłowej:flightradar24.com

Flightradar24 – Co to takiego?

Flightradar24 to strona internetowa, która pokazuje lokalizację samolotów na mapie w czasie rzeczywistym. Flightradar24 pokazuje nam takie rzeczy jak: trasę lotu samolotu, miejsce startu i lądowania, numer lotu, typ samolotu, pozycje, wysokość, kierunek lotu, prędkość samolotu a wszystko to jest umiejscowione na przejrzystej mapie Google.

Jak znaleźć samolot na flightradar24?

Znalezienie samolotu za pomocą serwisu Flightradar24 jest bardzo proste bo wystarczy odwiedzić stronę https://www.flightradar24.com, gdzie na zobaczymy mapkę z aktualnymi lotami flightradar24.com i tutaj wystarczy skorzystać z wyszukiwarki lotów poprzez wpisanie numeru lotu, którego szukacie. Drugą możliwością dość czasochłonną jest odnalezienie ikonki naszego samolotu na interaktywnej mapie samolotów.

Jak działa Flightradar24?

Radar lotów Flightradar24 wykorzystuje wiele źródeł danych do śledzenia samolotów, w tym ADS-B, MLA. Istotą działania jest źródło nawigacji GPS używane przez samoloty, wysyłane z satelitów do odbiorników na całym świecie, które zasilają Flightradar24.

Jak używać Flightradar24 ?

Radar lotów Flight radar to bardzo prosta aplikacja z której możesz korzystać poprzez nasz serwis internetowy, serwis dostępny pod adresem internetowym flightradar24.com lub pobrać aplikację na swój telefon z takich miejsc jak:

https://itunes.apple.com/app/flightradar24-free/id382233851?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flightradar24free&hl=en&referrer=utm_source%3Dfr24_left_panel_social

Jeśli już jesteś na stronie aplikacji lub korzystasz z zainstalowanej aplikacji na swoim smartfonie wystarczy znaleźć interesując lot poprzez wpisanie numeru lotu, znaku wywoławczego lub rejestrację. Pamiętaj, że może być kilka przyczy w których nie będziesz mógł znaleźć interesującego Cię lotu, są to m.in.: samolot nie wystartował, samolot wylądował, nie wszystkie samoloty posiadają prawidłowy nadajnik, samolot leci poza zasięgiem flightradar24.

Flightradar24 w liczbach

  • Największa na świecie sieć ADS-B i ponad 17 000 podłączonych odbiorników
  • Ponad 150 000 lotów dziennie.
  • Ponad 1,5 miliona użytkowników dziennie
  • Aplikacja nr 1 na AppStore w ponad 120 krajach
  • Aplikacja turystyczna nr 1 na AppStore w ponad 150 krajach
  • Ponad 30 milionów pobrań aplikacji
  • Aplikacja Flightradar24 jest używana przez większość linii lotniczych i innych podmiotów w branży lotniczej, w tym Airbus, Boeing i Embraer.